Microchip Technology
제품 번호:
MSC020SDA120S
제조업체:
패키지:
D3PAK
배치:
-
설명:
DIODE SIL CARB 1.2KV 49A D3PAK
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$11.381
$11.381
25
$10.4975
$262.4375
100
$9.129595
$912.9595
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 1130pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | D3PAK |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200 µA @ 1200 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-268-3, D³Pak (2 Leads + Tab), TO-268AA |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.8 V @ 20 A |
| Mfr | Microchip Technology |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1200 V |
| Package | Bulk |
| Current - Average Rectified (Io) | 49A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Base Product Number | MSC020 |