Microchip Technology
제품 번호:
MSCSM70AM19T1AG
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
PM-MOSFET-SIC-SP1F
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$95.874
$95.874
100
$79.895
$7989.5
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 175°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| Configuration | 2 N Channel (Phase Leg) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 4500pF @ 700V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 215nC @ 20V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 19mOhm @ 40A, 20V |
| Supplier Device Package | - |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.4V @ 4mA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 700V |
| Series | - |
| Package / Case | Module |
| Technology | Silicon Carbide (SiC) |
| Power - Max | 365W (Tc) |
| Mfr | Microchip Technology |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 124A (Tc) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | MSCSM70 |