Microchip Technology
제품 번호:
MTS2916A-LGC1
제조업체:
패키지:
24-SOP
배치:
-
설명:
IC MTR DRV BIPOLR 4.5-5.5V 24SOP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1000
$1.18769
$1187.69
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Applications | General Purpose |
| Current - Output | 750mA |
| Output Configuration | Half Bridge (4) |
| Voltage - Load | 10V ~ 40V |
| Motor Type - Stepper | Bipolar |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 24-SOP |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Series | - |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Technology | CMOS |
| Step Resolution | 1, 1/2 |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Mfr | Microchip Technology |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Interface | Parallel |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Base Product Number | MTS2916 |