/ Headers, Male Pins / MTSW-102-22-S-D-400-LL
minImg
MTSW-102-22-S-D-400-LL
Samtec Inc.
제품 번호:
MTSW-102-22-S-D-400-LL
설명:
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM
사용자 가이드
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.400" (10.16mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 4
Termination Kinked Pin, Solder
Fastening Type Push-Pull
Mounting Type Through Hole
Contact Finish Thickness - Post -
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Insulation Color Black
Contact Finish - Post Tin
Contact Length - Post 0.130" (3.30mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.630" (16.00mm)