/ Headers, Male Pins / MTSW-109-10-L-D-100
minImg
MTSW-109-10-L-D-100
Samtec Inc.
제품 번호:
MTSW-109-10-L-D-100
설명:
CONN HEADER VERT 18POS 2.54MM
사용자 가이드
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 18
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Insulation Color Black
Contact Finish - Post Tin
Contact Length - Post 0.630" (16.00mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.830" (21.08mm)