/ Fixed Inductors / MWSA1004S-470MT
minImg
MWSA1004S-470MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
제품 번호:
MWSA1004S-470MT
설명:
FIXED IND 47UH 3.3A 145MOHM SMD
재고 : 474
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 145mOhm Max
Ratings -
Series MWSA-S
Inductance 47 µH