Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
MX7224LCWN+
패키지:
18-SOIC
배치:
-
설명:
IC DAC 8BIT V-OUT 18SOIC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$10.5925
$10.5925
10
$9.5722
$95.722
25
$9.12684
$228.171
100
$7.92471
$792.471
250
$7.568536
$1892.134
500
$6.900724
$3450.362
1000
$6.612
$6612
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Number of D/A Converters | 1 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply, Digital | 14.25V ~ 15.75V |
| INL/DNL (LSB) | ±0.5 (Max), ±1 (Max) |
| Architecture | R-2R |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | Parallel |
| Settling Time | 8µs |
| Voltage - Supply, Analog | 11.4V ~ 16.5V, -5V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 18-SOIC |
| Reference Type | External |
| Series | - |
| Package / Case | 18-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Number of Bits | 8 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MX7224 |