onsemi
제품 번호:
NCP167AMX180TBG
제조업체:
패키지:
4-XDFN (1x1)
배치:
-
설명:
IC REG LINEAR 1.8V 700MA 4XDFN
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.532
$0.532
10
$0.45315
$4.5315
25
$0.42332
$10.583
100
$0.314355
$31.4355
250
$0.265962
$66.4905
500
$0.253878
$126.939
1000
$0.187388
$187.388
2500
$0.175304
$438.26
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 18 µA |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| PSRR | 85dB ~ 63dB (100Hz ~ 100kHz) |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 700mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 4-XDFN (1x1) |
| Series | - |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | 4-XDFN Exposed Pad |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Soft Start |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.8V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.45V @ 700mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NCP167 |