onsemi
제품 번호:
NCP170BXV120T2G
제조업체:
패키지:
SOT-563
배치:
-
설명:
NCP170 - LDO REGULATOR, 150 MA,
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 900 nA |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| PSRR | 63dB ~ 57dB (1kHz) |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 150mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-563 |
| Series | - |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | SOT-563, SOT-666 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.2V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Bulk |