onsemi
제품 번호:
NCP563SQ25T1G
제조업체:
패키지:
SC-82AB
배치:
-
설명:
IC REG LINEAR 2.5V 80MA SC82AB
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.5985
$0.5985
10
$0.51585
$5.1585
25
$0.48146
$12.0365
100
$0.35777
$35.777
250
$0.302708
$75.677
500
$0.288952
$144.476
1000
$0.213266
$213.266
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 1 µA |
| Voltage - Input (Max) | 6V |
| PSRR | - |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 80mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Supply (Max) | 6 µA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | SC-82AB |
| Series | - |
| Control Features | - |
| Package / Case | SC-82A, SOT-343 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.4V @ 80mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NCP563 |