onsemi
제품 번호:
NCP603SN180T1G
제조업체:
패키지:
5-TSOP
배치:
-
설명:
IC REG LINEAR 1.8V 300MA 5TSOP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.722
$0.722
10
$0.63175
$6.3175
25
$0.59318
$14.8295
100
$0.449635
$44.9635
250
$0.38266
$95.665
500
$0.363508
$181.754
1000
$0.277419
$277.419
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 180 µA |
| Voltage - Input (Max) | 6V |
| PSRR | 62dB ~ 38dB (120Hz ~ 10kHz) |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 300mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 5-TSOP |
| Series | - |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Transient Voltage |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.8V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.34V @ 300mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NCP603 |