onsemi
제품 번호:
NCP698SQ30T1G
제조업체:
패키지:
SC-82AB
배치:
-
설명:
IC REG LINEAR 3V 150MA SC82AB
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.532
$0.532
10
$0.4541
$4.541
25
$0.42408
$10.602
100
$0.315115
$31.5115
250
$0.266608
$66.652
500
$0.254486
$127.243
1000
$0.187834
$187.834
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 6 µA |
| Voltage - Input (Max) | 6V |
| PSRR | - |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 150mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SC-82AB |
| Series | - |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | SC-82A, SOT-343 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.525V @ 150mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NCP698 |