onsemi
제품 번호:
NCV8135AMTW040TBG
제조업체:
패키지:
6-WDFN (2x2)
배치:
-
설명:
IC REG LINEAR 0.4V 500MA 6WDFN
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.6745
$0.6745
10
$0.59185
$5.9185
25
$0.55594
$13.8985
100
$0.42142
$42.142
250
$0.358644
$89.661
500
$0.340727
$170.3635
1000
$0.260034
$260.034
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 55 µA |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| PSRR | 73dB (1kHz) |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 500mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-WDFN (2x2) |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | 6-WDFN Exposed Pad |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.4V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.1V @ 500mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NCV8135 |