onsemi
제품 번호:
NCV8508CPD501R2G
제조업체:
패키지:
8-SOIC-EP
배치:
-
설명:
IC REG LINEAR LDO 5V SOIC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.976
$1.976
10
$1.7765
$17.765
25
$1.67542
$41.8855
100
$1.34045
$134.045
250
$1.17287
$293.2175
500
$1.139354
$569.677
1000
$0.90478
$904.78
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Voltage - Input (Max) | 45V |
| PSRR | - |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 250mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Supply (Max) | 150 mA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC-EP |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Control Features | Delay, Reset, Wake-Up, Watchdog |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.5V @ 150mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NCV8508 |