NCV87722DT33RKG
onsemi
제품 번호:
NCV87722DT33RKG
제조업체:
onsemi
패키지:
DPAK-5
설명:
IC REG LINEAR 3.3V 350MA DPAK-5
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Quiescent (Iq) 29 µA
Voltage - Input (Max) 40V
PSRR 60dB (100Hz)
Output Type Fixed
Current - Output 350mA
Number of Regulators 1
Current - Supply (Max) 30 µA
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DPAK-5
Series Automotive, AEC-Q100
Control Features Enable, Reset
Package / Case TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.875V @ 350mA