onsemi
제품 번호:
NGTB15N120IHRWG
제조업체:
패키지:
TO-247-3
배치:
-
설명:
IGBT TRENCH/FS 1200V 30A TO247
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$3.382
$3.382
10
$2.83955
$28.3955
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 175°C (TJ) |
| Input Type | Standard |
| Test Condition | 600V, 15A, 10Ohm, 15V |
| Switching Energy | 340µJ (off) |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 30 A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 1200 V |
| Td (on/off) @ 25°C | -/170ns |
| Supplier Device Package | TO-247-3 |
| Current - Collector Pulsed (Icm) | 60 A |
| Series | - |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 2.5V @ 15V, 15A |
| Gate Charge | 160 nC |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Power - Max | 333 W |
| Mfr | onsemi |
| Package | Tube |
| IGBT Type | Trench Field Stop |
| Base Product Number | NGTB15 |