Newhaven Display Intl
제품 번호:
NHD-0108BZ-FS-YBW-3V
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
LCD MOD 8DIG 8X1 TRANSFL YLW/GRN
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Character Format | 5 x 8 Dots |
| Viewing Area | 35.00mm L x 12.60mm W |
| Display Mode | Transflective |
| Text Color | Gray |
| Product Status | Obsolete |
| Character Size | - |
| Series | - |
| Display Format | 8 x 1 |
| Display Type | STN - Super-Twisted Nematic |
| Number of Characters | 8 |
| Backlight | LED - Yellow/Green |
| Voltage - Supply | 5V |
| Background Color | Green |
| Dot Size | - |
| Mfr | Newhaven Display Intl |
| Outline L x W x H | 53.00mm x 24.20mm x 9.80mm |
| Package | Box |
| Interface | - |
| Base Product Number | NHD-0108 |