Nisshinbo Micro Devices Inc.
제품 번호:
NJU6355ED
패키지:
8-DIP
배치:
-
설명:
IC RTC CLK/CALENDAR SER 8DIP
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -30°C ~ 80°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 8-DIP |
| Date Format | YY-MM-DD-dd |
| Series | - |
| Type | Clock/Calendar |
| Memory Size | - |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Mfr | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
| Current - Timekeeping (Max) | 4µA ~ 15µA @ 2V ~ 5V |
| Features | Leap Year |
| Time Format | HH:MM:SS (24 hr) |
| Package | Tube |
| Interface | 4-Wire Serial |
| Voltage - Supply, Battery | - |
| Base Product Number | NJU6355 |