NKN5WSJR-73-1R5
YAGEO
제품 번호:
NKN5WSJR-73-1R5
제조업체:
YAGEO
패키지:
Axial
설명:
RES 1.5 OHM 5% 5W AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.5 Ohms
Series NKN
Power (Watts) 5W