Nordic Semiconductor ASA
제품 번호:
NRF52811-CAAA-R
제조업체:
패키지:
33-WLCSP (2.48x2.46)
배치:
-
설명:
IC BLUETOOTH V5.1
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$3.7525
$3.7525
10
$3.3478
$33.478
25
$3.0134
$75.335
100
$2.745405
$274.5405
250
$2.477562
$619.3905
500
$2.223095
$1111.5475
1000
$1.874901
$1874.901
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | - |
| Current - Transmitting | 4.6mA ~ 7mA |
| Serial Interfaces | ADC, PDM, PWM, SPI, UART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| RF Family/Standard | 802.15.4, Bluetooth |
| Supplier Device Package | 33-WLCSP (2.48x2.46) |
| Power - Output | 4dBm |
| Series | nRF52 |
| Type | TxRx + MCU |
| Sensitivity | -104dBm |
| Memory Size | 192kB Flash, 24kB RAM |
| Package / Case | 33-UFBGA, WLCSP |
| Current - Receiving | 4.6mA ~ 5.2mA |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 3.6V |
| Modulation | - |
| Mfr | Nordic Semiconductor ASA |
| Data Rate (Max) | 2Mbps |
| Frequency | 2.4GHz |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | Bluetooth v5.3, Thread |
| Base Product Number | NRF52811 |