/ Fixed Inductors / NRS6012T5R3MMGJ
minImg
NRS6012T5R3MMGJ
Taiyo Yuden
제품 번호:
NRS6012T5R3MMGJ
제조업체:
Taiyo Yuden
설명:
FIXED IND 5.3UH 1.55A 150MOHM SM
사용자 가이드
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.55 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Ratings -
Series NR, S Type
Inductance 5.3 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 34MHz