/ Fixed Inductors / NRS8030T1R0NJGJ
minImg
NRS8030T1R0NJGJ
Taiyo Yuden
제품 번호:
NRS8030T1R0NJGJ
제조업체:
Taiyo Yuden
설명:
FIXED IND 1UH 6.2A 11.7 MOHM SMD
재고 : 3342
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 7.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 6.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 11.7mOhm Max
Ratings -
Series NR, S Type
Inductance 1 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 120MHz