onsemi
제품 번호:
NRVBA1H100T3G-VF01
제조업체:
패키지:
SMA
배치:
-
설명:
DIODE SCHOTTKY 100V 1A SMA
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SMA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 40 µA @ 100 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | DO-214AC, SMA |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 760 mV @ 1 A |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 175°C |
| Base Product Number | NRVBA1 |