onsemi
제품 번호:
NSS40600CF8T1G
제조업체:
패키지:
ChipFET™
배치:
-
설명:
TRANS PNP 40V 6A CHIPFET
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.9595
$0.9595
10
$0.7828
$7.828
100
$0.60895
$60.895
500
$0.516135
$258.0675
1000
$0.420442
$420.442
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 100MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 6 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 220mV @ 400mA, 4A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Last Time Buy |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 40 V |
| Supplier Device Package | ChipFET™ |
| Series | - |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | 8-SMD, Flat Lead |
| Power - Max | 830 mW |
| Mfr | onsemi |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10µA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 220 @ 1A, 2V |
| Base Product Number | NSS40600 |