onsemi
제품 번호:
NTMD6N02R2G
제조업체:
패키지:
8-SOIC
배치:
-
설명:
MOSFET 2N-CH 20V 3.92A 8SOIC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.8075
$0.8075
10
$0.6992
$6.992
100
$0.484215
$48.4215
500
$0.404605
$202.3025
1000
$0.344346
$344.346
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| FET Feature | Logic Level Gate |
| Configuration | 2 N-Channel (Dual) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 1100pF @ 16V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 20nC @ 4.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 35mOhm @ 6A, 4.5V |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.2V @ 250µA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Power - Max | 730mW |
| Mfr | onsemi |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 3.92A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NTMD6 |