NXP USA Inc.
제품 번호:
NVT2001GMZ
제조업체:
패키지:
6-XSON, SOT886 (1.45x1)
배치:
-
설명:
IC TRANSLTR BIDIRECTIONAL 6XSON
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Input Signal | - |
| Output Type | Open Drain, Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-XSON, SOT886 (1.45x1) |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Translator Type | Voltage Level |
| Voltage - VCCA | 1 V ~ 3.6 V |
| Package / Case | 6-XFDFN |
| Data Rate | - |
| Output Signal | - |
| Voltage - VCCB | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Channels per Circuit | 1 |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Channel Type | Bidirectional |
| Features | - |
| Number of Circuits | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NVT2001 |