Nexperia USA Inc.
제품 번호:
NX7002BKHH
제조업체:
패키지:
DFN0606-3
배치:
-
설명:
MOSFET N-CH 60V 350MA DFN0606-3
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.2565
$0.2565
10
$0.20615
$2.0615
25
$0.17252
$4.313
100
$0.109345
$10.9345
250
$0.084436
$21.109
500
$0.071972
$35.986
1000
$0.048934
$48.934
2500
$0.044137
$110.3425
5000
$0.03838
$191.9
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| FET Type | N-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 22.2 pF @ 30 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 1 nC @ 10 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 2.8Ohm @ 200mA, 10V |
| Supplier Device Package | DFN0606-3 |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.1V @ 250µA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 60 V |
| Power Dissipation (Max) | 380mW (Ta), 2.8W (Tc) |
| Series | - |
| Package / Case | 3-XFDFN |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 350mA (Ta) |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 4.5V, 10V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NX7002 |