/ AC Fans / OA254EC-11-1WBXCIP68A
minImg
OA254EC-11-1WBXCIP68A
Orion Fans
제품 번호:
OA254EC-11-1WBXCIP68A
제조업체:
Orion Fans
설명:
EC FAN 254X89MM 115VAC IP68/ATEX
재고 : 11
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Air Flow 830.0 CFM (23.24m³/min)
Noise 70.0dB
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Current Rating (Amps) 1.05A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 115VAC
Voltage Range -
Product Status Active
RPM 2750 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Electronic Commutation (EC)
Width 89.00mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure 1.200 in H2O (298.9 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency ATEX, CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Round - 254mm Dia
Weight 4.6 lbs (2.1 kg)
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA254EC XC
Power (Watts) 75.0W