OD5010-12HSS
Orion Fans
제품 번호:
OD5010-12HSS
제조업체:
Orion Fans
설명:
FAN AXIAL 50X10.5MM 12VDC WIRE
사용자 가이드
Air Flow 11.2 CFM (0.314m³/min)
Noise 26.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.120A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Voltage Range -
Product Status Active
RPM 5000 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Features -
Width 10.50mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.100 in H2O (24.9 Pa)
Bearing Type Sealed Sleeve
Approval Agency cURus
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 50mm L x 50mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Series OD5010
Power (Watts) 1.1 W