/ LED Drivers / ODLC-65-700DA
minImg
ODLC-65-700DA
MEAN WELL USA Inc.
제품 번호:
ODLC-65-700DA
제조업체:
MEAN WELL USA Inc.
설명:
LED DRIVER CC AC/DC
사용자 가이드
DigiKey Programmable Not Verified
Voltage - Input (Max) 295VAC
Product Status Active
Current - Output (Max) 700mA
Ratings IP67
Voltage - Input (Min) 180VAC
Efficiency 88%
Voltage - Output 69 ~ 93V
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features SCP
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.76" L x 3.03" W x 1.12" H (121.0mm x 77.0mm x 28.5mm)
Weight -
Number of Outputs 1
Series ODLC-65 (65W)
Power (Watts) 65 W