P160-122JS
API Delevan Inc.
제품 번호:
P160-122JS
제조업체:
API Delevan Inc.
설명:
FIXED IND 1.2UH 1.254A 78MOHM SM
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.381A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.100" (2.54mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1.254 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.155" L x 0.125" W (3.94mm x 3.18mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 78mOhm Max
Ratings -
Series P160
Inductance 1.2 µH