Vishay General Semiconductor - Diodes Division
제품 번호:
P4KE550-E3/54
패키지:
DO-204AL (DO-41)
배치:
-
설명:
TVS DIODE 495VWM 760VC DO204AL
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.608
$0.608
10
$0.5206
$5.206
100
$0.389025
$38.9025
500
$0.305691
$152.8455
1000
$0.236208
$236.208
2000
$0.215374
$430.748
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 400mA |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 90pF @ 1MHz |
| Voltage - Breakdown (Min) | 550V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | 300W |
| Supplier Device Package | DO-204AL (DO-41) |
| Series | TransZorb® |
| Type | Zener |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 760V |
| Package / Case | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 495V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | P4KE550 |