P51-3000-S-N-P-5V
Amphenol SSI Technologies
제품 번호:
P51-3000-S-N-P-5V
설명:
SENSOR 3000PSIS 1.2 UNF 5V
사용자 가이드
Operating Pressure 3000PSI (20684.27kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Voltage
Termination Style Packard, 3 Pin
Port Size -
Port Style Threaded
Product Status Obsolete
Pressure Type Sealed Gauge
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 8V ~ 30V
Output 1 V ~ 5 V