P61-100-S-A-I18-5V-C
Amphenol SSI Technologies
제품 번호:
P61-100-S-A-I18-5V-C
설명:
SENSOR 100PSIS 1/4 NPT W/TEMP
사용자 가이드
Operating Pressure 100PSI (689.48kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Voltage
Termination Style 18" Integral Harness
Port Size Male - 1/4" (6.35mm) NPT
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Sealed Gauge
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 8V ~ 30V
Output 1 V ~ 5 V