P61-500-A-A-I12-4.5V-A
Amphenol SSI Technologies
제품 번호:
P61-500-A-A-I12-4.5V-A
설명:
SENSOR 500PSIA 1/4 NPT W/TEMP
사용자 가이드
Operating Pressure 500PSI (3447.38kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Voltage
Termination Style 12" Integral Harness
Port Size Male - 1/4" (6.35mm) NPT
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Absolute
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 5V
Output 0.5 V ~ 4.5 V