PA0402FRL070R01L
YAGEO
제품 번호:
PA0402FRL070R01L
제조업체:
YAGEO
패키지:
0402
설명:
RES 0.01 OHM 1% 1/16W 0402
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 10 mOhms
Series PA
Power (Watts) 0.063W, 1/16W