Nexperia USA Inc.
제품 번호:
PBHV8215Z,115
제조업체:
패키지:
SOT-223
배치:
-
설명:
TRANS NPN 150V 2A SOT223
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.494
$0.494
10
$0.42655
$4.2655
100
$0.31863
$31.863
500
$0.250344
$125.172
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 33MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 2 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 280mV @ 400mA, 2A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 150 V |
| Supplier Device Package | SOT-223 |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Power - Max | 1.45 W |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 1A, 10V |
| Base Product Number | PBHV8215 |