Nexperia USA Inc.
제품 번호:
PBLS4005Y,115
제조업체:
패키지:
6-TSSOP
배치:
-
설명:
TRANS PREBIAS 1NPN 1PNP 6TSSOP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.4275
$0.4275
10
$0.3192
$3.192
100
$0.19912
$19.912
500
$0.136211
$68.1055
1000
$0.104776
$104.776
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Frequency - Transition | 300MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA, 500mA |
| Resistor - Base (R1) | 47kOhms |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 150mV @ 500µA, 10mA / 350mV @ 50mA, 500mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50V, 40V |
| Supplier Device Package | 6-TSSOP |
| Series | - |
| Transistor Type | 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Power - Max | 300mW |
| Resistor - Emitter Base (R2) | 47kOhms |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1µA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 80 @ 5mA, 5V / 150 @ 100mA, 2V |
| Base Product Number | PBLS4005 |