Nexperia USA Inc.
제품 번호:
PBSS4032PX,115
제조업체:
패키지:
SOT-89
배치:
-
설명:
TRANS PNP 30V 4.2A SOT89
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.5985
$0.5985
10
$0.52345
$5.2345
100
$0.40147
$40.147
500
$0.317395
$158.6975
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 115MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 4.2 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 400mV @ 200mA, 4A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 30 V |
| Supplier Device Package | SOT-89 |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | TO-243AA |
| Power - Max | 2.5 W |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 150 @ 2A, 2V |
| Base Product Number | PBSS4032 |