Nexperia USA Inc.
제품 번호:
PBSS5560PA,115
제조업체:
패키지:
3-HUSON (2x2)
배치:
-
설명:
TRANS PNP 60V 5A 3HUSON
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.4465
$0.4465
10
$0.38475
$3.8475
100
$0.26771
$26.771
500
$0.209
$104.5
1000
$0.169879
$169.879
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 90MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 5 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 450mV @ 250mA, 5A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60 V |
| Supplier Device Package | 3-HUSON (2x2) |
| Series | - |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | 3-PowerUDFN |
| Power - Max | 2.1 W |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 150 @ 2A, 2V |
| Base Product Number | PBSS5560 |