Eaton - Electronics Division
제품 번호:
PC06F1.5A
패키지:
-
배치:
-
설명:
FUSE BRD MT 1.5A 32VAC/VDC 0603
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | - |
| Melting I²t | 0.02565 |
| Response Time | Fast Blow |
| DC Cold Resistance | 0.042 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | UL |
| Current Rating (Amps) | 1.5 A |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 50A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.032" W x 0.021" H (1.60mm x 0.81mm x 0.53mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Series | PolyCHIP™ PC06F |
| Voltage Rating - DC | 32 V |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Voltage Rating - AC | 32 V |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |