Picker Components
제품 번호:
PC435-1C-6S-X
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 6V
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 277VAC, 30VDC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 10 A |
| Coil Current | 75 mA |
| Coil Resistance | 80 Ohms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 0.3 VDC |
| Seal Rating | Sealed - Fully |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class B |
| Series | - |
| Operate Time | 8 ms |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Coil Voltage | 6VDC |
| Mfr | Picker Components |
| Must Operate Voltage | 4.5 VDC |
| Release Time | 5 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Tube |
| Base Product Number | PC435-1C |