Picker Components
제품 번호:
PC520-1C-12S-X
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 12V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.425
$1.425
10
$1.33855
$13.3855
25
$1.18978
$29.7445
50
$1.13031
$56.5155
100
$1.07084
$107.084
250
$0.951824
$237.956
500
$0.892335
$446.1675
1000
$0.832846
$832.846
5000
$0.803102
$4015.51
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Switching Voltage | 250VAC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 20 A |
| Coil Current | 30 mA |
| Coil Resistance | 400 Ohms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 1.2 VDC |
| Seal Rating | Sealed - Fully |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class F |
| Series | - |
| Operate Time | 15 ms |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Mfr | Picker Components |
| Must Operate Voltage | 9 VDC |
| Release Time | 10 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Tube |
| Base Product Number | PC520-1C |