/ Automotive Relays / PC792A-1C-C1-12S-DN-X
minImg
PC792A-1C-C1-12S-DN-X
Picker Components
제품 번호:
PC792A-1C-C1-12S-DN-X
제조업체:
Picker Components
설명:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 12V
재고 : 3296
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 75VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 133.3 mA
Coil Resistance 90 Ohms
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Must Release Voltage 1.8 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Series -
Operate Time 7 ms
Coil Voltage 12VDC
Mfr Picker Components
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Release Time 2 ms
Must Operate Voltage 7.8 VDC