NXP USA Inc.
제품 번호:
PCA9635PW/Q900,118
제조업체:
패키지:
28-TSSOP
배치:
-
설명:
IC LED DRVR LIN PWM 25MA 28TSSOP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.8785
$2.8785
10
$2.5878
$25.878
25
$2.44606
$61.1515
100
$2.11983
$211.983
250
$2.01115
$502.7875
500
$1.804601
$902.3005
1000
$1.521957
$1521.957
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Applications | Backlight |
| Voltage - Supply (Min) | 2.3V |
| Topology | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 16 |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Type | Linear |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage - Supply (Max) | 5.5V |
| Voltage - Output | 5.5V |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Frequency | 100kHz ~ 1MHz |
| Dimming | PWM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 25mA |
| Base Product Number | PCA9635 |