Panjit International Inc.
제품 번호:
PCDP08120G1_T0_00001
패키지:
TO-220AC
배치:
-
설명:
DIODE SIL CARB 1.2KV 8A TO220AC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$10.07
$10.07
10
$8.8749
$88.749
100
$7.676
$767.6
500
$6.956375
$3478.1875
1000
$6.380675
$6380.675
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 418pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220AC |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 60 µA @ 1200 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-2 |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.7 V @ 8 A |
| Mfr | Panjit International Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1200 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) | 8A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Base Product Number | PCDP08120 |