Power Dynamics, Inc.
제품 번호:
PD-SP2111-S5C21N
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN RCPT FMALE 5POS SLDR CUP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$11.0865
$11.0865
10
$11.00575
$110.0575
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Cable Opening | 0.276" ~ 0.472" (7.00mm ~ 12.00mm) |
| Backshell Material, Plating | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Insert Material | Polyphenylene Sulfide (PPS) |
| Ingress Protection | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| Voltage Rating | 500VAC |
| Shell Size, MIL | - |
| Current Rating (Amps) | 30A |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | - |
| Shell Size - Insert | - |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | Power Dynamics, Inc. |
| Features | Backshell |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Plastic |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Applications | - |
| Number of Positions | 5 |
| Color | Black, Blue |
| Termination | Solder Cup |
| Shielding | Unshielded |
| Orientation | Keyed |
| Fastening Type | Threaded |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Mounting Feature | - |
| Series | - |
| Shell Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | PD-SP2111 |