/ Fixed Inductors / PE-1008CD101KTT
minImg
PE-1008CD101KTT
Pulse Electronics
제품 번호:
PE-1008CD101KTT
제조업체:
Pulse Electronics
패키지:
1008 (2520 Metric)
설명:
FIXED IND 100NH 650MA 150MOHM SM
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 60 @ 350MHz
Height - Seated (Max) 0.090" (2.29mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 650 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Ratings -
Series 1008CD
Inductance 100 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 900MHz