YAGEO
제품 번호:
PE0402FRF070R01L
제조업체:
패키지:
0402
배치:
-
설명:
RES 0.01 OHM 1% 1/16W 0402
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.5985
$0.5985
10
$0.4275
$4.275
25
$0.33364
$8.341
50
$0.28234
$14.117
100
$0.22249
$22.249
250
$0.188214
$47.0535
500
$0.154014
$77.007
1000
$0.119786
$119.786
5000
$0.113791
$568.955
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Composition | Metal Foil |
| Height - Seated (Max) | 0.020" (0.50mm) |
| Tolerance | ±1% |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0402 |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Resistance | 10 mOhms |
| Series | PE |
| Power (Watts) | 0.063W, 1/16W |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Mfr | YAGEO |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |