YAGEO
제품 번호:
PE0603FRM470R022L
제조업체:
패키지:
0603
배치:
-
설명:
RES 0.022 OHM 1% 0.4W 0603
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.76
$0.76
10
$0.6574
$6.574
25
$0.5776
$14.44
50
$0.52782
$26.391
100
$0.458185
$45.8185
250
$0.398392
$99.598
500
$0.330657
$165.3285
1000
$0.268907
$268.907
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 170°C |
| Composition | Metal Foil |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Tolerance | ±1% |
| Temperature Coefficient | ±75ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.030" W (1.60mm x 0.76mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Resistance | 22 mOhms |
| Series | PE |
| Power (Watts) | 0.4W, 2/5W |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Mfr | YAGEO |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |